Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym

Łychów Gościeradowski

Świetlica w Łychowie Gościeradowskim - nowoczesne miejsce
dla każdego mieszkańca!

 

Świetlica w Łychowie Gościeradowskim pełni funkcję centrum kultury lokalnej, organizuje czas wolny, integruje społeczność. Służy nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Świetlica spełnia tradycyjną rolę, jest miejscem gdzie mogą - bo mają do tego warunki lokalowe i sprzętowe - spotykać się wszyscy mieszkańcy wsi, gdzie swoje miejsce znajdują aktywne grupy społeczności lokalnej - koła gospodyń wiejskich z Łychowa Gościeradowskiego i Łychowa Szlacheckiego, ochotnicza straż pożarna, rady sołeckie, zespoły ludowe, i tam organizują życie społeczne. Świetlica jest dobrym miejscem na zorganizowanie wspólnej Wigilii, obchodów Dnia Matki, Dnia Babci i Dziadka, zabawy sylwestrowej, a wreszcie zorganizowania przyjęcia rodzinnego dla większej liczby osób. W świetlicy mieści się filia gminnej biblioteki publicznej, jest również centrum dystrybucji lokalnej prasy. W wyposażeniu znajduje się stół do tenisa, bilard i gry planszowe, z których chętnie korzystają zarówno dzieci jak i dorośli.

Rok na wsi wypełniony jest licznymi pracami polowymi i domowymi. Kalendarz świąt jest bardzo bogaty. Z niego głównie czerpiemy inspiracje do programu pracy świetlicy, która w ten sposób przyczynia się do podtrzymywania tradycji i kultury polskiej wsi. W naszej placówce rok pracy programowej jest właśnie oparty na tym kalendarzu - przygotowanie do Wielkanocy, Zielonych Świątek, Nocy Świętojańskiej, żniw, dożynek, Bożego Narodzenia, Sylwestra, ostatków. Często organizujemy zajęcia i wydarzenia, np. festyny, pikniki - nie tylko w świetlicy, ale również na terenie do niej przyległym.

Budynek strażnicy OSP, w którym mieści się świetlica, powstał w 1955 roku. W 2020 roku obiekt przeszedł generalny remont i teraz, podobnie jak w poprzednich latach, pełni rolę centrum kulturalnego wsi, lecz w nowej odsłonie - z nowoczesnym wyposażeniem i sprzętem.

Opiekunem świetlicy w Łychowie Gościeradowskim jest Renata Szostak.
 

PONIEDZIAŁEK     1600 - 2000
CZWARTEK   1600 - 2000
PIĄTEK   1600 - 2000
SOBOTA 1600 - 2000
NIEDZIELA 1600 - 2000


 

Imieniny