Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym

Budki

Świetlica w Budkach dla wszystkich. Również dla Ciebie!

 

Świetlica w Budkach organizuje czas wolny dla mieszkańców i integruje społeczność lokalną. Służy nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Dzieciom i młodzieży korzystających ze świetlicy oferuje się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć, między innymi:

  • zajęcia plastyczno-techniczne: rysowanie, malowanie, wycinanki, wydzieranki;
  • zajęcia rozwijające: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy;
  • zajęcia muzyczne: śpiew, zabawy rytmiczne, taniec;
  • zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy na świeżym powietrzu, turnieje sprawnościowe;
  • kulinaria.

W świetlicy prowadzone są również turnieje bilardowe, warcabowe i  tenisowe,  które cieszą się uznaniem i dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Świetlica zapewnia mieszkańcom laptop z dostępem do Internetu.

Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby  program pracy  przygotowywany przez świetlicę był dostosowany do preferencji i gustów mieszkańców, a w szczególności aby spełniał oczekiwania ludzi młodych. Świetlica w Budkach to również miejsce gdzie propagowane są kultura i obyczaje ludowe naszego regionu. Dzięki realizacji tego założenia, dzieci poznają techniki robienia kwiatów z bibuły, wycinanek,  troików świątecznych, pisanek, palm oraz uczą się wicia wieńców dożynkowych. Jest to miejsce, które zachęca ludzi do działania, odkrywania swoich pasji, prezentowania talentów, integracji mieszkańców, prowadzenia dyskusji na temat dalszego rozwoju wsi i współpracy między mieszkańcami. Budynek świetlicy wykorzystywany jest nie tylko jako miejsce spotkań dzieci i młodzieży, ale służy też różnym grupom społecznym. Świetlica stanowi zasoby lokalowe udostępniane do przeprowadzenia zebrań, prób Męskiego Zespołu „Herody” czy organizowanych przedsięwzięć wiejskich.

Opiekunem świetlicy w Budkach jest Jolanta Ciosek.
 

WTOREK 1700 - 2100
ŚRODA 1700 - 2100
CZWARTEK 1700 - 2100
PIĄTEK 1700 - 2100
NIEDZIELA  1700 - 2100


 

 

Imieniny