Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym

Rowerem po miejscach znanych i nieznanych

Utworzono dnia 07.06.2021
Czy wszyscy uczestnicy rajdu wiedzieli, że w Woli Trzydnickiej na stawach znajduje się stanowisko grążela żółtego? Czy cykliści znali historię ponad 400-letniego dębu w Agatówce, który został nazwany od imienia jednego z mieszkańców sołectwa pana Marcela Krzewińskiego, który ocalił drzewo przed uschnięciem? Czy źródełka w Łanach, które bez względu na porę roku mają stałą temperaturę, wywarły wrażenie na osobach odwiedzających to miejsce pierwszy raz?
 
Promocja województwa lubelskiego była, obok rekreacji i aktywnego wypoczynku, celem rajdu "Miejsca znane i nieznane powiatu kraśnickiego", który odbył się 6 czerwca.

Przygotowaliśmy 200 pakietów startowych, ale ilość uczestników, którzy stawili się na starcie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Najstarszy zarejestrowany uczestnik rajdu miał 85 lat, najmłodszy, jadący z rodzicami, 3 lata. Po przejechaniu ponad 25 kilometrów odbyło się losowanie nagród, w którym wzięli udział cykliści. Wszystkie osoby biorące udział w rajdzie, a było ich 324, musiały zrobić sobie selfie przy dziewięciu obiektach w sześciu miejscowościach - takie były założenia regulaminowe. Oprócz tego rowerzyści musieli dojechać do godz. 14.30 do mety, która wyznaczona była w Wólce Gościeradowskiej, ale pierwsi przybyli już po godz. 12.00. Główną nagrodę - rower wylosowała mieszkanka Liśnika Małego pani Monika. Okazało się, że rower był niespodziewanym prezentem, gdyż jego szczęśliwa posiadaczka obchodziła tego dnia urodziny. Oprócz nagrody głównej rozlosowano 220 akcesoriów rowerowych i sprzętu sportowego. Niedzielną wyprawę zakończylo wspólne grillowanie, połączone z atrakcjami dla dzieci.

Wśród gości obecni byli: poseł Kazimierz Choma, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Artur Domański oraz czlonkowie zarządu powiatu kraśnickiego Henryk Flis i  Marek Kołtun.

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie, a patronat nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Rajd wsparli finansowo: Akpol, Ekoland, Erkado i Wocd-Bud. Patronami medialnymi byli: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Informacyjna Agencja Samorządowa, Goniec Gazeta Powiatowa, kraśnik24.pl oraz Gazeta Trzydnicka.

Podziękowania kierujemy do osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do organizacji rajdu, a są to: Michał Stawiarski - dyrektora biura poselskiego posła Kazimierza Chomy, Dominika Bratejko - z wydziału promocji Gminy Gościeradów, Robert Nowosad - koordynator sportu Gminy Trzydnik Duży, OSP Salomin, KGW i OSP w Wólce Gościeradowskiej oraz pracownicy lubelskiego urzędu marszałkowskiego.

Rajd się zakończył, ale jego zwieńczeniem będzie spot promujący województwo lubelskie, a dokładnie malownicze gminy Trzydnik Duży i Gościeradów, przez które przebiegała trasa niedzielnej eskapady. Spot zostanie wyemitowany w mediach społecznościowych w najbliższym tygodniu.
 
 

Rajd Rowerowy "Miejsca znane i nieznane powiatu kraśnickiego" 2021

Utworzono dnia 07.06.2021, 14:31

Imieniny

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5